Lezci na cestách

Jsme tým kamarádů, kteří sdílí bezmezné nadšení z lezení, pokoru ve skalách a jedinečný pocit při zdolání nových výzev. Vášeň k vytváření nových cest se promítá do našeho každodenního života.

Tento web jsme stvořili proto, abychom inspirovali městské lidi, kamarády a všechny kolem vzít boty, baťoh, lezečky a něco dělat, vidět a zažít. Lezení po skalách i na stěně, výletování, cestování po Česku i do dálek. To je naše vášeň a radost. Přidej se k nám, naučíme tě lézt a třeba ti dáme i zajímavé tipy na cesty. Máme jich plný baťoh a už si musíme pořídit větší.

Aktuálně z blogu

Seewand – obtížnost E překonána

Seewand – obtížnost E překonána

Nástup na ferratu je poměrně těžší dosáhnout. Po náročném výstupu kolem 35 minut do prudkého kopce narazíte na pohádkovou dřevěnou chatku na nádherné paloučku. Poté se dejte doleva a dojdete přímo po skálu. Začet tvoří několik úseků B a C. Poté těžší část D a kratší úseky E. Poté dorazíte k bodu Fledermaus biwak. Tady doporučujeme si chvíli odpočinout a vytáhnout svačinku. Tatranka nebo u nás osvědčená ovocná pitíčka pro děti skvěle fungují. Čeká vás totiž náročnější druhá část. Pasáže obtížnosti C a D po překonání střídají travnaté snazší části za mokra kluzké.

Sardinie – nová láska

Sardinie – nová láska

Co nás však nejvíc zajímalo byl východ ostrova. Nádherný, zelený, skalnatý s úžasnými zátokami. Ráj pro lezce. Gulfo di Orosei. Vybrali jsme kemp v turistickém Cala Gonone. Odtud jsme se vydali do zátok Cala Fuili, Cala Luna, Cala Glorotze za lezením. Podnikli jsme také pěší výlet do kaňonu Gola Su Gorropu. Na Vánoce jsme se do této oblasti pak zase vrátili. Především Baunei a okolí je skvělý výchozí bod pro všechny lezce.

Přejít do blogu

Aktuálně z instagramu

Kontaktujte nás online Jsme na Facebooku Jsme na Instagramu