Blog

Historie Historie:
Seewand – obtížnost E překonána

Seewand – obtížnost E překonána

Nástup na ferratu je poměrně těžší dosáhnout. Po náročném výstupu kolem 35 minut do prudkého kopce narazíte na pohádkovou dřevěnou chatku na nádherné paloučku. Poté se dejte doleva a dojdete přímo po skálu. Začet tvoří několik úseků B a C. Poté těžší část D a kratší úseky E. Poté dorazíte k bodu Fledermaus biwak. Tady doporučujeme si chvíli odpočinout a vytáhnout svačinku. Tatranka nebo u nás osvědčená ovocná pitíčka pro děti skvěle fungují. Čeká vás totiž náročnější druhá část. Pasáže obtížnosti C a D po překonání střídají travnaté snazší části za mokra kluzké.

Sardinie – nová láska

Sardinie – nová láska

Co nás však nejvíc zajímalo byl východ ostrova. Nádherný, zelený, skalnatý s úžasnými zátokami. Ráj pro lezce. Gulfo di Orosei. Vybrali jsme kemp v turistickém Cala Gonone. Odtud jsme se vydali do zátok Cala Fuili, Cala Luna, Cala Glorotze za lezením. Podnikli jsme také pěší výlet do kaňonu Gola Su Gorropu. Na Vánoce jsme se do této oblasti pak zase vrátili. Především Baunei a okolí je skvělý výchozí bod pro všechny lezce.

Rakouské a italské ferraty během několika dnů

Tuto část Itálie jsme si to prostě zamilovali. Lago di Garda je krásné. Itálii, jídlo a hory milujeme. Bylo to tu pro nás poprvé. Takže spíš zkušební. Ale místní ferraty a skalní lezení jsou proslulé. Ferraty jsou již 150 let stará zábava. Původně vojenské cesty jsou právě v Itálii stále velmi patrné. Jako opevnění z válek plné tunelů skrz skály jim dodává na zajímavosti. Několik jsme si jich tady vylezli.

Léto, hory, pohoda

V Rakousku jsme zase o něco více prozkoumali oblast Wolfgangsee. Túru na horu Schafberg jsme již neopakovali, ale prozkoumali retro lanovku na protější kopec a našli super lezení nad vodou. Budoucí aktivity v této části jsou jasné. Lucka však toužila poznat více Dolomity a především Sextenské Alpy kolem Cortiny d´Ampezzo. Bohužel počasí tady nepřálo. Přesto jsme stihly tři ferraty kolem Paternkofl (De Luca Innerkofler s tunely, Forcele a torre di Toblin) s úžasným výhledem na vrcholky Tre Cime a Lago di Braies.

Ferrata Via dell‘ Amicizia (Cima S.A.T.)

Ferrata není náročná. Ale jako mnoho ferrat v těchto okolí je zajímavá svým specifickým zážitkem. V tomto případě jsou to žebříky. Klasický ferratový výstup tady moc nečekejte. Zajištěné cesty se stupy jsou de spíš nahrazeny žebříky. Obtížnost je asi B/C

Ferrata Setiero De Contrabbandieri

A zase ty Velikonoce

A zase tu byly ty Velikonoce. V Česku jsme být rozhodně nechtěli. Opět nás popadla prchající nálada. Chtělo to čerstvý vzduch. Letenky předražené, v Rakousku zima. Tak jsme vyrazili ještě jižněji. Destinace Lago di Garda. Sice se 8 hodin řízení podepsalo na Honzově únavě, ale bylo to super rozhodnutí. Počasí bohužel přálo jen na půl. Původní 4 dny deštivé předpovědi nakonec byl jeden den deště, ale i ten jsme využili. Nebyla už totiž taková zima.

Kontaktujte nás online Jsme na Facebooku Jsme na Instagramu