Jan Kareš

  • Lokalita: česká republika / Rakousko / Itálie
  • Počet cest : 999

Syn českého horolezce Miroslava Kareše (10.6.1949 Liberec - 17.6.2008 Oderwitzer Spitzberg), lezení se později věnovala i jeho dcera Anna.[3]. Mezi jeho záliby stále patří nýtování a přelézání nových lezeckých směrů převážně v okolí města Baunei na Sardinii a v rakouském Lofferu[4]. V Česku je autorem většiny cest v Tetínských skalách v Českém krasu (2017/2018), další jeho cesty jsou například v Lomu Doubí u Prosečnice, nebo na Branických skalách v Praze. Mezi jeho spolulezce patřili např. Tomáš Truhelka, Slávek Dostál, Lukáš Čermák[5], nebo Jan Hrnčíř.

V roce 1996 překvapivě porazil Milana Beniana i Marka Havlíka ve 3. kole Českého poháru po třech letech úrazů, ve 4. kole byl druhý. V té době také již stavěl závodní cesty[6] V letech 1996 - 1998 reprezentoval Českou republiku na světovém poháru v lezení na obtížnost, kde skončil nejlépe na 17. místě v italském Courmayeuru v září 1998. Obdobně se světových závodů ve sportovním lezení účastnily také obě jeho sestry Romana a mladší Eliška (čtyřnásobná mistryně republiky v lezení na rychlost), ta se později zařadila mezi první tři licencované trenéry ČHS třídy A.

Rekordy

Fitness

Na jakých projektech můžete honzu vidět 

Máte dotaz k zájezdu? Napište nám

Máte dotaz k zájezdu?
Napište nám:

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Odesláním formuláře souhlasíte se Zásady ochrany osobních údajů.

Vše v kategorii Členové Jan Kareš Climbing Teamu

Jan Kareš
Jan Kareš
česká republika / Rakousko / Itálie
Syn českého horolezce Miroslava Kareše (10.6.1949 Liberec - 17.6.2008 Oderwitzer Spitzberg), lezení se později věnovala i jeho dcera Anna.[3]. Mezi jeho záliby stále patří nýtování a přelézání nových lezeckých směrů převážně v okolí města Baunei na Sardinii a v rakouském Lofferu[4].
Vojta Semík
Vojta Semík

Oblíbený druh lezení? Písek, písek a zase písek. I když uznávám, že obcas je úlevné se kouknout na sportovně odjištěné cesty. Jaké jsou tvoje další koníčky? Je jich dost, baví me mnoho věcí a snažím se je dělat nejlépe, jak dovedu.
Jan Hrnčíř (HRNEC)
Jan Hrnčíř (HRNEC)
Česká republika / Rakousko / Itálie
Začal jsem cca v 10 letech, kdy mě můj táta vzal poprvé na “Sušky”. Pak byla dlouhá pauza a v 15ti letech mě lezení chytlo. Začal jsem chodit do lezeckého oddílu Prachov (LKP), kde jsem si vyzkoušel vše od závodního lezení až po tradiční lezení na písku.
BOHUSLAV DOSTÁL – (SLÁVEK)
BOHUSLAV DOSTÁL – (SLÁVEK)

Slávek je tradiční parťák Honzy Kareše na Sardinii a je správcem všech našich sektorů publikovaných na 27Crags.com
Tomáš Truhelka
Tomáš Truhelka

Tomáš je náš anglický delegát a přítel na telefonu. Je nekonečným zdrojem podpory pro celý tým a komunikuje zahraniční práci týmu. Momentálně především na Sardinii.
Lukáš Rámus
Lukáš Rámus

Lukáše je vždy všude plno. Tvrdá práce a výsledky pro náročné lezce. To je Lukášovo poznávací znamení. Skvělý lezec, který s vždy cesty leze po svém.
Martin Tučka
Martin Tučka

Marťan je správcem nové lezecké oblasti Tetínské skály, kde má na kontě také několik pěkných cest.
VLÁĎA FRÜHBAUER
VLÁĎA FRÜHBAUER

Již od Prosečnice je nepostradatelným členem týmu.